Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Moje mini ZOO

Malý knírač Jim

 

 

Duhový most
Na nebesích je místo, kterému se říká Duhový most. Když umře zvíře, zvláště takové které bylo někomu blízké, odchází na tento Duhový most. Pro naše milé kamarády tam jsou louky a kopce kde mohou běhat a hrát si spolu. Je tam spousta jídla, vody, slunečního svitu a naši přátelé jsou v teple a pohodlí.

Všechna nemocná a stará zvířata jsou opět zdravá a při síle, kdo byl zraněn nebo zmrzačený, je nyní opět silný a zdravý - tak jak si ho v našich snech pamatujeme z dávných dnů a již minulých časů. Zvířata jsou šťastná a spokojená až na jednu maličkost - všechna postrádají někoho velmi zvláštního, někoho koho opustila.

Hrají si a běhají spolu, ale přijde den kdy se jedno náhle zastaví a hledí do dálky. Jeho jasné oči pátravě pozorují, netrpělivé tělo se začíná chvět. Náhle vyběhne ze skupinky zvířat, letí přes zelené louky, rychleji a rychleji. Až se nakonec ty a tvůj kamarád sejdete v nesmírné radosti. Déšť šťastných polibků pokrývá tvou tvář, tvé ruce opět hladí milovanou hlavičku, znovu hledíš do těch přenádherných důvěřivých očí jež nadlouho zmizely z tvého života, ale nikdy z tvého srdce.

A přes Duhový most půjdete spolu a nikdy se už nerozejdete.

 

 Naše první pěkná fotka

      Jméno: Jim Beam Rezlark

      Narozen: 1. 11. 1999 v Praze Zlatníkách   

      Zemřel: 25. 4. 2008 v Brně - akutní selhání ledvin 

      Plemeno: malý černý knírač

      Chovatelka: Ing. Larisa Rezková                        Jimíček jako miminko

 

Jim Beam Rezlark

World winner - Ich. Standing van de Havenstad

Standing Van De Havenstad

 02.02.1994-18.02.2005

World winner, European winner Ch. Ocus-Pocus van de Havenstad Ich. Lustig van de Havenstad  Walter´s Black Thunder 
 Nancy v. d. Drie Harten
Ich. Jebema´s Black Debutante  Dark Shadows Sibehil
 Jebema´s Midnigh Mariah
World winner, European winner Ch. Opium van de Havenstad Magic-Night van de Havenstad  Krummel van den Havenstad
 Skansen´s Kalifornia Girl
Nancy v.d. Drie Harten  Black Emigrant Peacemaker´s
 Nancy v. Achter de Hoven

Ch. Vinessa van de Havenstad

Vinessa Van De Havenstad

22. 06. 1997

O' Neal van de Havenstad Ich. Lustig van de Havenstad  Walter´s Black Thunder
 Nancy v. d. Drie Harten
Ich. Skansen´s Kalifornia Girl  Buchanan´s Royal Traveler
 Skansen´s Black Imitation
World winner, Ch. Queen van de Havenstad O´Happy van de Havenstad Magic-Night van de Havenstad 
 Nancy v. d. Drie Harten
Ich. Mini van de Havenstad  Walter´s Black Thunder 
 Jebema´s Black Debutante

 

další fotky Rolla Rollo v 10,5 letech 9 let zrcadlo, zrcadlo, kdo je z kníračů nejkrásnější? 04. 10. 2002

       Jim je můj první pes a hned ten nejlepší na světě. Jimík ja pro každou srandu, takže umí od všeho něco. Zvládli jsme základní zkoušk, umí běhat agility, zkoušeli jsme flyball, po večerech tančíme a hlavně se společně věnujeme záchranařině.

                                                                                      

  Naše společně složené zkoušky: ZOP, ZPU1, ZPU2, BH, RH-E, RH-FL A, RH-L A, RH-T A, ZZZ, ZZP1, ZZP2, ZZN, ZVP1, ZVP2, ZVN, ZLP1, ZLP2, ZLN. Co nám moc nejde jsou plochy, protože nemáme rádi vlezlé ostružiní a maliní.

 Závody: Vyhráli jsme společně několik závodů obsahujících neobvyklé cviky, tzv. srandazávodů, včetně Velikonočního závodu v Hodoníně, na " vážných závodech" jsme nikdy úplně nepropadli a největší radost mi udělal na závodě podle ZZP3 v Hlučíně, kde jsme měli 5 nálezů (ze 6) a umístili se na pěkném 6. místě (ze 16 závodníků).

 Výstavní kariéru jsme začali slibně, když jsme v Bratislavě získali CAJCe a v Albertovci vítěze mladých, ale vše nám překazila nevyrostlá M3. Ale nám to vůbec nevadí, hlavně že se máme rádi.

Tak tady je Jimíček ještě jako malinké štěňátko. Nekupírovyný, netrimovaný, slaďoučký.

U tety Petry v Bohumíně, Andy a Body na Lesné - krásná zima výlet v Krkonoších turista a už tu máme jaro

A tady je už ze mě dospělý kluk. Absolvoval jsem první výstavy ve třídě dorostu a následně třídě mladých, a zároveň jsem ukončil výstavní kariéru po Svodu kníračů v Albertovci, kde zjistili, že mi chybí jedna M3. Tak jsme ji pořád s paníčkovu vyhlíželi, ale ona potvůrka nevyrostla.

holátko po zásahu paničky to jsem ale hezký kluk pitbuuuuul Svod Albertovec - vítěz třídy mladých

Poprvé držím v ruce digitální fotoaparát, tento ještě není můj, ale takovou super hračku si rozhodně musím brzy pořídit. Společně na výletě na Skalní soutězce.

 Skalní soutězka První digitální fotky 

To moji bráchové dopadli lépe, všechno jim vyrostlo jak mělo a zahájili velkou výstavní kariéru!!! Tak jsem se musel trumfnout s počtu vykonaných zkoušek a to se mi myslím pěkně povedlo 

Pražák James Bond Rezlark Slovák Jackpot Vegas Rezlark

Jimíčkovy drohé narozeniny - oslava, na Lesné se šikovnou šeltií, účastníkem mistrovství švěta v Agility.

Druhé narozeniny - 1. 11. 2001 kamarádi s paničkou hají

A následuje několik "reklamních" fotografií z našeho cvičáku KK Zetor Brno. Jim na áčku, skok přes kruh, 1. místo na Klubovém závoděv roce 2001 v kategorii agility amatéři.

Na dalších fotografiích je Jimíček se svými kamarádkami, kamarády a tetami.

začátky na cvičáku KK Zetor kruh  Klubový závod 2001 Moje nevěsta Betinka svatební foto romantické foto a zese usínám sám... to je výhled to je letos nádherná zima ještě jednou si ke ke mně čuchneš... Valinka ta panička se snad zbláznila drž lumpa, zadržení ve smečce kavalírů romantický Bohumín Silvestr v Krkonoších za chvíli zmizím sněží, sněží na běžkách do Špindlerova Mlýna no comand

Lyžování  s holkama u Jihlavy s Franciskou

únor 2002 - MVP Brno kamarádi afgáni - Hiči a jeho máma Frencis  grifonek Nix a začne mučení - příprava na trimování vytrimovaná záda ještě zastřihnout plnovous a je to hotovo! Naháč německý jezevčík Dag nová dečka a ještě ze druhé strany já tě chytnu, Dorinko mops Dorinka

babiččino nové štěňátko - Bobíček hry šeltie křížená s velškorgi :-) úsměv na kameru kamarádi

Naše druhá záchranářská zkouška - zkouška národního zkušebního řádu SZBK ČR - ZZP 1. Zkoušku nám pískal Pavel Šabacký v Hodoníně. Druhý den jsme zvládli ještě vytrvalostní zkoušku.

Hlášení, zkouška ZZP1 áčko - Hodonín - jaro 2002 Pavel Šabacký lávka na sudech vodorovný žebřík dolů sám nesmím! vysoký žebřík pomalu, abych nespadl a rychle zpět za paničkou houpačka skok daleký vpřed - stůl a ještě dvakrát speciál Libyjská doga JEZZ úspěšný zkouškař spolu tak a ještě jdeme na vytrvalostní zkoušku 20 km Prd s Prdem jeď nebo tě kousnu napájecí stanice já, šikovný Jimíček co je zase tohle?

Členství v záchranné brigádě nás dohnalo ke koupi našeho prvního autíčka - Renaultu Clio - protože bez auta to zkrátka nejde. Pořád se někam jezdí cvičit a i vlastní přesun na cvičák je prostřednictvím MHD velice zdlouhavý.

 moje první autíčko výlet na Pálavu ekolog

na chatě v Karlovicích - osvěžení bubák taťkův pes Míša kamarád a kamarádky

Jimovi bráchové, James Bond, úspěšný krycí pes naší chovatelky Larisy Rezkové a slovenský brácha, který taky úspěšně kryje. Jenom nám chybí zub...

brácha z Prahy - James Bond brácha ze Slovenska - JackPot Las Vegas bráchové    

Jeden z výletů na kole. Okolí Brodku u Přerova. 

MTB Brodek 2002 masňák chyťte toho žraloka

Záchranářský letní výcvikový tábor v Březí. Odskočili jsme si do Jedovnice na první vodní zkoušku - ZVP 1, kterou jsem úspěšně složili.

6. 8. 2002, tábor Březí kosatka v kopretinách První vodní zkou¨ška (ZVP1) Jedovnice 2002 úspěšný zkouškař, brr to je ale zima

Jeden z našich pravidelných táborů - Hluk u Uherského Hradiště.  Tentokrát se připravujeme na obrany na zkoušku ZPU 2.

plavu si ani nevím jak jsem totiž šikulka snad si nemyslíš, že se tě bojím? hluk 2002 - všichni malí knírači nácvik na  ZPU2 já ti ukážu, zač je čeho loket! sundám ten ringáč z tebe

Na závodech v Žatci. To bylo ale vedro a nikde ani kousek stínu. Jeden speciál - ten jsme úspěšně zvládli - byl v příjemných sutinách, ovšem ten druhý byl na rožhavené betonové ploše, kde jsme jednu osobu našli, ovšem tu druhou, ukrytou ve vysokých skružích, zvládl jen málo kdo.

                    Naše první závody - Žatec 2003                                                                      JMB SZBK ČR

Panička vyrazila na Letní školu biometriky do Lednice a mě samozřejmě nemohla nechat doma. Takže jsme si užívali na odpoledních procházkách. Jednou jsme dokonce vyrazili na plavbu po Baťově kanálu s výkladem o bobrech. Na závěr jsem si zaplaval v osvěžujících vodách a zmátl jsem právě přijíždějící slovenské turisty, kteří na mě volali: "Bobor, bobor".

Letní škola biometriky - Lednice 2002 že by lama? start! jako chrt  sud kulatý ... projížďka po kanále labutí jezero Lednická zahrada že by houba krása patří k sobě

Trénink na noční vodní zkoušku v Rouchovanech u Dukovan.

vodní cvičení - Rouchovany - aport pádla přitažení člunu nalezení vzorku v rákosu přivolání ze člunu

Podzim 2003 - Havlíčkův Brod to je ale nádherný pejsek portrét Jimíček fešáček Hubertova jízda - Bohumín Jindřichův Hradec Přebůrek JMB SZBK - 1. místo vítězové

Jedno z velice vydařených soustředění se konalo v Jevišovicích. Byla tam s námi i štěňátka od Elišky, jejichž otcem byl můj brácha Jack Pot, takže jsem byl vlastně jejich strejda. Tak jsem se o ně staral a hlídal je. Panička měla co dělat, aby o jednoho velice šikovného klučinu nerozšířila naší rodinu.

Jevišovice 2002 s kamarádem Atrejem strejda  (štěňata Elišky po Jackpot Las Vegas) Péťa se štěňátkama procházka to není přepadení, to je večer na posedu, Jeleni 2002 a tohle už je panička pod posedem Jezz se odvázal a přišel za mnou, soustředění Hodonín lázně sutiny s hárající Noriskou romantický podzim severní strana kuk do objektivu  To jsem JÁ - Jim Beam Rezlark závody - pod Klajdovkou 

Vánoce v Bohumíně, tebe prý zbaštíme! Vánoční hostina s tetou Kalamajkou unaveni - TM 2003

 

      to jsem dostal, cestovní pelíšek cestou, necestou westík Ilf to je bašta pořádně se proběhnout kočička v Topoĺčiankách a neuteče a neuteče!

 Opět v Hodoníně. Tentokrát opravdová sutina, ve které jsme cvičily i během bourání cukrovaru, nebo co to vlastně původně bylo...

Hodonín - sutiny našel jsem Alenku! tak, kde jsou další! opět Hodonín  

A jdeme na běžky! kamarád Ilfíček a tady opět s námina procházce, a s paničkou tady jsme s tetou Helenou Dolní Morava mrzlo jen praštilo!

Jim měl od malička různé trávicí problémy, takže jsme navštěvovali specialisty internisty, ale na nic se nepřišlo, alergie se žádná neprokázala, přesto nastal každou chvíli nějaký problém. Vše se vyléčilo (a doufám, že definitivně) příchodem nového psího kamaráda. Na začátku to vypadalo, že nové štěně nepřijme a teď je z nich nerozlučná dvojka, a Jim je nepostradatelný pomocník při Jerryho výchově.

A tady to už bylo jasné. Na svět se vyklubal malý irčánek Jerry. Byl jediným symáčkem mojí kamarádky Zorinky, takže panička měla od začátku jasno, které štěňátko bude její ... Tady byl poprvé s námi na "Akci". Měli jsme předvaděčku v rámi Dne dětí na Farmě Bolka Polívky v Olšanech, a vzhledem k tomu, že celou předvaděčku komentovala panička Zorky, musel jet malý Jerry s námi. Řeknu vám, moc mě nenadchl, protože celou cestu kňoural, by přímo řval. Přiznávám, bylo opravdu nesnesitelné vedro, ale pak tedy nevím, prič se říká, že teriéři jsou tvrďáci...

Dětský den u Bolka Polívky na farmě vyštěkání  kroky záchranáři

To rezavé jsem snad taky dostal k narozeninám? No to si ještě musím pořádně rozmyslet, jestli mám z toho vůbec radost.

 a je tu podzim 2005 to rezavé jsem taky dostal k narozeninám? všechno nejlepší k šestým narozeninám

Přibice - Jihlavka Záchranář Jimíček a Korela

Lom v Líšni, tady se chodíme zchladit za parných dnů, než jdeme cvičit. Je tady moc krásně, akorát nám tady zavazejí ti namaštění naháči.

zasněný knírač Jim Beam kamarád Ilf

 

TM 2006 - Dolní Morava, porvé je s námi i můj "brácha".  No koukám, že můžu být rád, že jsem malý, Jerry musí tahat paničku na běžkách. A já si jen tak běžím za nima. To byla skutečně úžasná sněhová nadílka.

TM 2006 Dolní Morava to je počasíčko! a toho sněhu!

Takový obyčejný trénink v sutinách. Dokonce jsme viděli i kalouse ušaté, které jsme svým štěkotem vyhnali na strom před sutinu.

tam je, otevřte to!

Na zkoušky bohaté Laviny 2006 - Karlovice. Loni jsem v zimě neudělal ani jednu zkoušku, protože jsem naznačil paničce, že do takové hlubokého sněhu mě rozhodně nedostane. No jo, ale proč si pořídila to hloupé štěně, že by mě chtěla vyměnit? Raději jí ukážu, že jsem pořád moc šikovný kluk a zvládnu všechny zkoušky. Toto zimní soustředění jsem udělal 3 zkoušky! ZLP2, ZLN a Rh-LA.

Poslušnost Lehni Plazení, ale paničky! Speciální cviky jedeme a máme to v kapse Nejšikovnější kluk unavený záchranář

Vodní soustředění - Lipnice 2006 - tak tady jsem si po dlouhé době zase zobl svých problémů. Opět jsem zvracel a měl škaredý krvavý průjem. Vše zastavila až noční injekce antibiotik. Takže jsem si užil až poslední den, kdy mi už bylo konečně dobře a mohl jsem si i zaplavat v nádherně průzračné vodě lomu.

Lipnice 2006 s paničkou a čeká mě přitažení člunu

Letní výcvikový tábor - Žirovnice 2006 - 14 dní klidu, pohody, sluníčka a vody. Skupinoé foto, to není fotomontáž, ten Jezz je prostě takový malý pakoník...

Žirovnice 2006 kamarádi

Letní výšlap na Praděd s celou rodinou. No to vám bylo procesí, bylo to tam jak na Václaváku, panička nám však nasadila šátečky a mohli jsme volně pobíhat, protože se nás nikdo nebál.

 cesta na Praděd Jimíček na Pradědu

Kulířov 2006 - tady bydlí tetička od Petry z Bohumína a my tam jezdíme s paničkou pravidelně v září navštívit Petru a její hafany. Když je krásné počasí, tak to tam nemá chybu. Blízko je taky les a v něm plno hub.

Kulířov 2006 kluci  bedle jedlá

Hlučín 2006 - tak tady nám o jeden vzorek unikla zkouška ZZP3, byla to poslední možnost ji získat, protože se jednak mění zkušební řád a jednak budeme vystupovat ze Svazu.

taťkův nový Míša - průzkum Jerryho tlamy pokus o ZZP3 návštěva - nový Míša z útulku

   Vystoupení na Galavečeru Masarykovy univerzity Fakulty sportovních studií (BVV). To vám bylo něco, všude plno reflektorů a šíleně hlasitá hudba, až mi z toho brněly pacičky. Naštěstí jsme si to mohli párkrát vyzkoušet, takže nakonec to nemělo chybu a sklidili jsme veliký potlesk.

  Galavečer - MU  Vystoupení záchranářů

 Zimní soustředění - "Laviny" 2007 - Beskydy Malá Morávka. To se zase paní Zima jednou ukázala. Abychom si alespoň trochu užili sněhu, museli jsme se za ním vyšplhat až na Velký Travný. Tam to ovšem byla ta pravá zimní pohádka, jako z pohádky Mrazík.

Laviny - Beskydy 2007 - ale kde je ten sníh? společně na pařezu místo lavin sutiny kam zase ten Jerry vlezl? tak kdy už ten autobus přijede? přece jsme nějaký sníh našli!

Velké Žernoseky, vycházka před MVP Litoměřice 2007. Moc krásná krajina, ovšem samá otevřená plocha, takže v létě opravdu nic moc. Zlaté stinné lesy kolem Brna...

Azuro a vedro ve Velkých Žernosekách S velkým bratrem v kopretinách portrét to jsem ale pořád krasavec ale to ukrutné vedro

Procházka směr Soběšice s Berdou a dalšími krátkosrstými koliemi.

na výletě 

Podzim 2007 na Stránské skále

přišel podzim krásná slunečná procházka to je žůžo  když na skále, tak na skálu! uff, to je výška velký Jim Beam

Výlet s Helenou s klukama tak čí je to postel! panička nám konečně umyla druhý domov na kolečkách

Jimíčkova poslední nevěsta, bohužel se opět nepovedlo, škoda, mohla jsem mít malého Jimíčka...

nevěsta Sára

Poslední společný výlet - do ZOO Brno, na medvědí dvojčata.

ZOO Brno, medvíďata - dvojčata

Jaro 2008 - duben - nejhorší měsíc v mém životě. Z nenápadného problému, nesprávně diagnostikovaného jako problém s páteří a tudíž nevhodně léčeného Metacanem a silnými dávkami vitamínu B, se ukázal problém ve funkci ledvin, kdy došlo k totálnímu kolapsu organismu a nepomohly asi dva dny na kapačkách s veškerou péčí na Veterinární univerzitě v Brně. Můj nejmilovanější Jimíček mi umírá v náruči ve 13:00 hodin v pátek 25. dubna 2008 v pouhých 8,5 letech svého pestrého života. Nestihli jsme vyhrát ani jedny veterány! Nikdy, nikdy na TEBE nezapomenu !!!

 KONEC CESTY

Krematorium zvířat v Chrlicích Síň slávy Ostatky zpečetěné úmrtím nejhezčího ptáčka v mém chovu

TOPlist