Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Moje mini ZOO

Teraristika

 

Užovka červená (Elaphe guttata)

Samička - červená: od Milana Makovce

Sameček - oranžový: od Romana Zajíčka

Sameček - hnědý: od Vládi Huly

Hadí terárium

 

spolu spletenec Žofka Žofka  Lojza  

svlékání se z kůže Lojza už chybí jen ocásek  Lojza  s umělým hadem pohled na terárium, vepředu Žofka umělá žabička Lojza Žofka po jídle   užovka červená ve svém miniteráriu  hezká hlavička  Lojza větří   napájení hadů 

 

Užovka domácí (Lamprophis fulinginosus)

Zakoupeny od Vládi Huly na podzim roku 2009.

 Už je jen jedna, pravděpodobně samička, sameček se vydal na výlet po bytě a už jsem ho nenašla. Samička se již potřetí svlíkla, bez problémů přijímá holátka a roste.

 Užovka domácí dvě žížaly bojují o holátko

V lednu 2011 jsem snad samičce pořídila mladšího kamaráda - samečka narozeného v roce 2010 - se zvláštním tygrováním.

  

 

Gekončík noční (Eublepharis macularius)

Je tady podzim roku 2011 a mně v rámci snižování stavu zvířat napadlo, že se mi hrozně líbí ti mutační gekončíci. Tak jsem tak koukla, co kde mají. První pokus nevyšel, paní byla ňáká divná, ale druhý pokus vyšel a na parkovišti u Tesca jsem si převzala první dvě samičky v mutaci super hypo .

 

                   

Potom jsem jela do Lískovce nakupovat terária a neodolala jsem další samičce do počtu.

  

A nákup gekončíků jsem zakončila na Teraristické burze v Brně (zima 2011), kde jsem si chtěla původně koupit jen gekončího samečka, ale nakonec jsem neodolala i nádherně zbarvené samičce.

   

       

Krmení dravé zvěře - leden 2012

    

 

 

 

 


 

 

Pagekon řasnatý (Rhacodactylus ciliatus)

A jak jsem tak brousila po internetu při hledání gekončíků, objevila jsem tohoto úžasného a nádherného gekona. Na doporučení Vládi jsem kontaktovala - shodou okolností svého bývalého studenta - Martina Jančeka, a od něj si zakoupila nejdříve jednoho mladého rakouše barvy harlequin a později, až trochu vyrostlo, mládě přírodního zbarvení. Opět při nákupu terárek jsem si od pana Javoříka koupila krásně vybarveného red harlequina (možná pinstripe). Všichni tři byli pořízeni ke konci roku 2011.

           

 

Veleštír císařský (Pandinus imperator)

Na poslední burzu v roce 2011 jsem vyrazila s cílem pořídit si nějakého drobného štíra. Naštěstí jsem potkala Vláďu Hulu, který mě vyvedl z omylu, při výběru mých druhů podle internetu, a oznámil mi, že jsou všichni poměrně jedovatí a nejlepší a nejbezpečnější je Pandinus. Na burze žádná mláďata neměli, tak jsem si našla na internetu chovatele pandinů, pana Řeháčka, který mi tři kousky poslal poštou před Vánocema. O broblémech s Českou poštou raději nebudu ani psát, byly to nervy. Nakonec štírci dorazili v pořádku, ale měla jsem o ně pořádný strach. Jeden se bohužel nešťastně zaklínil v teráriu, ale zbylí dva pěkně prospívají a snad i rostou (zatím mi to oproti gekonům moc nepřipadá).

 

Gekon zlatý (Gekko ulikovskii)

 

Želva stepní ( Testudo horsfieldii)

Byla jsem si koupit u Romana Zajíčka samičku užovky domácí a jako premii jsem dostala  želvu stepní. Má chudinka takový deformovaný krunýř, prý rostla za nevyhovujích podmínek - měla moc sucho. Jinak je naprosto úžasná, po odzimování pěkně papá, dokonce si bere i z ruky, nebojí se psů ani koček a jako tankk se proti nim valí po bytě. Užívá si koupele ve vlažné vodě a zatím tam chodí i na záchod (akorát jednou se trefila ne mě). Bydlí u nás od března 2012.

Gekon páskovaný (Gekko vittatus)

Gekon madagaskarský (Paroedura pictus)

Scink šestipruhý (Chalcides sexlineatus)

Agama vousatá (Pogona vitticeps)

Chameleon jemenský (Chamaeleo Calytratus)

Rosnička karolínská (Hyla cinerea)

Trachyaretaon sp. Aurora

TOPlist